Görüşmeyi Başlat
1
Bilgi almak ister misiniz?
Kodu Tara
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
ONLİNE MUAYENE
ONLİNE RANDEVU
SONUÇLARI GÖR
Lazer ile Hemoroid Tedavisi
02.10.2021

Lazer ile Hemoroid Tedavisi

Lazerle Hemoroid (Basur) Ameliyatı Nasıl Olur?

Lazer ameliyatı, standart cerrahi müdahale yöntemlerine göre çok daha kısa sürer. Ameliyat, makat derisi üzerine açılan 1-cm ufak  bir kesi yardımıyla yapılır. 1.4mm çapında ucu sivri ve sabitlenmiş kiristal lazer probu ile hemoroidin son noktasına kadar ilerletilir, ardından başlangıç noktamıza doğru geri gelinerek, bir hemoroid pakesine 6-7 ateşleme yapılır. Bu işlem sonrası hemoroidi besleyen venöz damarlar yakılır işlemin hemen sonrasında pakelerde  %15 küçülme sağlanmaktadır , pakelerin tamamen sönmesi on-on beş gün sürmektedir. Kanama, ağrı, kaşıntı, rahatsızlık hissi, dışkıda kanlanma, gibi şikayetlerden Hasta Aynı gün kurtulmaktadır.

Neden Lazerle Hemoroid (Basur) Tedavisi ?

  •  İyileşme süresi kısadır.
  •  Hasta ertesi gün yaşamına dönebilmektedir.
  •  Cerrahiye kıyasla ağrı çok azdır.
  •  Minimal invaziv cerrahi grubuna girmektedir ( vücut dokularına en az hasar oluşturması hedeflenerek yapılan ameliyatlar)

Lazerle Hemoroid Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Lazerle hemoroid tedavisinin klasik hemoroid tedavisi yöntemlerine göre birçok avantajı bulunmaktadır. Lazerle hemoroid tedavisinin en büyük avantajları açık yara, ağrı ve enfeksiyon olmamasıdır. Kısa süreli operasyon, kaliteli iyileşme süreci gibi birçok avantajı ile lazer hemoroid tedavisi uygulanan en popüler tedavi yöntemi arasında yer almaktadır. Alanında uzman doktorlar tarafından uygulandığında hemoroid hastalığından kurtulmak için en masum tedavi yöntemi olarak tercih edilmektedir.

Hemoroid, kişilerin hayatlarına etki eden, sosyal yaşamdan kopartan ve sürekli olarak rahatsızlık veren bir hastalıktır. Bu açıdan değerlendirildiğinde doğru koşullar altında tedavi gerektirir. Rektum ve anüs kısımlarında bulunan damarların genişlemesi ile ortaya çıkan bu sorun, duvarların genişleyerek anal kısmın tahriş olmasına neden olur. Bununla birlikte şişme sonucunda rektum, makat kısmından dışarı çıkar.

Hemoroid tedavisinde birçok yöntem kullanılmaktadır. Öncelikle birçok hastalıkta olduğu gibi cerrahi müdahale denenmez. İlaç tedavisi ve pomad gibi aktörlerle başlanan süreç, iyileşmez ve daha ileriye giderse cerrahiye döner. Öncelikle altta yatan nedenleri araştırılır, kabız, ishal gibi anal bölgeyi zorlayacak etkin rol alan nedenlerin ortadan kaldırılması sonucunda ilaçla birlikte iyileşme beklenebilir.

İlaç tedavisinin etkin olmadığı noktada başvurulan cerrahi müdahaleler içerisinde klasik cerrahi yöntemlerle hemoroidektomi operasyonu, bant ligasyon, skleroterapi ve lazer ile cerrahi müdahale yapılabilmektedir. Son dönemde lazer ile hemoroid tedavisi ağrısız ve günü birlik olmasından dolayı çok fazla tercih edilmektedir.

Son 5 yıldır gittikçe popüler olan ve hızlı bir şekilde iyileşme süreci tanıyan lazerle hemoroid tedavisi, açılan ufak kesilerle yapıldığı için Ağrı beklenmez.

Lazerle Hemoroid Tedavisi Kaç Günde İyileşir?

Diğer tür lazer ameliyatları gibi bu operasyon sonrasında da iyileşme süreci oldukça kısadır. Hastalarımız ameliyatın ertesi günü normal hayatına dönebilmektedir. Lazer Hemoroid Ameliyatı sonrası hasta tüm şikâyetlerinden kurtulur Sarkan pakelerin sönmesi tam olarak on-on beş gün aralığında sürmektedir.